Мета:
навчальна: ознайомити учнів з тим, як людина сприймає повідомлення;
розвивальна: розвивати спостережливість,
пам’ять, мовлення;
виховна: виховувати старанність,
наполегливість, любов до природи.
Тип уроку: засвоєння новихзнань, формування вмінь.
Програмнезабезпечення: комп’ютерна програма GCompris
ХІД
УРОКУ
І.
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП (Слайд1)
ІІ.
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Дидактична
гра «Відгадай загадку» (Слайд2)
1.
Маленькі озерця, а весь світ бачать. (Очі)
2.
То мовчить, то говорить. Між зубів ходить, їжу
смакує та зубам дарує. (Язик)
3.
Є в людини і у звіра, захищає тіло. (Шкіра)
4.
Вони тільки слухають, одне на одного схожі, але
одне одного не бачать. (Вуха)
5.
Розділяє два озерця і два поля. (Ніс)
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ
ДІЯЛЬНОСТІ
Діти! Зверніть увагу на
відгадки до загадок, які ви тільки-но відгадали: очі, язик, шкіра, вуха і ніс.
Це органи чуття людини. Саме за їх допомогою людина сприймає повідомлення, бо
інформація відіграє важливу роль у нашому житті. Отже, сьогодні на уроці ми
дізнаємось як людина сприймає повідомлення.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
(Слайд3) Якщо заплющити очі, то людина
порине в темряву, а якщо їх відкрити, то побачить усі барви чудового
навколишнього світу. Очима людина сприймає зорову інформацію (і текстову, і
числову, і графічну). Отже, очі — орган зору, яким людина сприймає зорову
інформацію.
Який орган чуття дає нам можливість відрізнити запах черемхи від запаху
бузку, запах свіжоскошеної трави від запаху сосни, запах очищеного апельсина
від запаху очищеного банана? Це - ніс. Саме ніс є органом нюху, яким людина сприймає
інформацію про запахи навколишнього світу.
За допомогою якого органа можна відрізнити спів солов’я від крику ворони,
впізнати голос матусі, почути гомін лісу, шум вулиці, мовлення, музику, різні
звукові сигнали? Ви, напевне, здогадались, що це вуха. Вуха — це орган слуху,
яким людина сприймає звукову інформацію.
Орган чуття, за допомогою якого ми отримуємо інформацію
про смак їжі, звичайно, язик. Язик — це орган смаку,
яким людина сприймає інформацію
про смак предмета — солодкий, кислий, солоний, гіркий.
Якщо
ступити на гарячий пісок або зайти в холодну воду, наша шкіра одразу зреагує на
це. На дотик можна отримати інформацію про температуру предметів — гарячі вони
чи холодні; про поверхню предметів — гладкі чи шершаві; про якість предметів —
тверді чи м’які; про форму предметів — кругла чи прямокутна тощо. (Слайд4)
(Слайд5)
V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Руки вгору, руки вниз,
Та легесенько прогнись.
Покрутились, пострибали,
Раз – присіли, два-три – встали.
А тепер ми полетіли,
І тихенько дружно сіли.
VІ. ЗАСВОЄННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ
(Слайд6)Робота з підручником. Сьогодні на
уроці з нами разом буде працювати Елзік. Розгляньте малюнки на ст.64
підручника. За допомогою яких органів чуття Елзік сприймає повідомлення? Які
відчуття викликають предмети на малюнках в Елзіка?
VІІ. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК
(Слайд7)Повторення правил безпечної роботи за комп’ютером
Робота за комп’ютером
Завдання в підручнику. Параграф 14
Релаксація. Вправи для очей
VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Фронтальнеопитування
1. Що ми вивчали на
сьогоднішньому уроці?
2. За допомогою яких органів чуття людина сприймає інформацію?
3. Що вам сподобалось
на цьому уроці?
(Слайд8)
ІХ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: ст.63 - 64